کول گذاری و طوقه چینی چاه

5 امتیاز از 2 رای
طوقه چینی کول گذاری

کول گذاری یا نصب استوانه های سیمانی (کول چاه) در داخل دهانه چاه برای افزایش استحکام آن توسط افراد حرفه ای و باتجربه در خدمات فنی تهران ارائه می شود.

چاه ها به مرور زمان به دلایل مختلف از جمله رطوبت ، لرزش و سستی خاک شروع به ریزش می کنند و این امر بسیار خطرناک میباشد . شرکتهای تخلیه چاه و لوله بازکنی برای جلوگیری از این نوع ریزشها اقدام به کول گذاری چاه می نمایند .

در واقع عملیات کول گذاری دهانه چاه تخصصی میباشد و توسط استوانه های سیمانی در داخل چاه ستونی محکم ایجاد می شود و دور آن از ملات سیمانی پر میشود . این امر باعث افزایش عمر چاه شده و خطر ریزش را بسیار کاهش می بخشد .

کول ها دارای ابعاد و اشکال مختلفی هستند که با توجه به مورد استفاده ( انواع چاه ، آب راه های فاضلاب و …) توسط کول گذار انتخاب می شوند و مورد مصرف قرار می گیرند .

با اینکه شرکتهای حفاری چاه نیز عملیات کول گذاری را انجام می دهند اما متولی اصلی این امر شرکتهای لوله بازکنی و تخلیه چاه میباشند که از گذشته تا کنون در این شغل فعالیت دارند و بهترین گزینه برای انجام پروژه کول گذاری چاه هستند .لوله بازکنی تهران نیز یکی از این شرکتها است که ۴ شعبه در مناطق مختلف تهران دارد و به صورت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان هستند ، هر شعبه به صورت مستقل دارای تجهیزات جدید و حرفه ای و نیروهای آموزش دیده و با تجربه در زمینه کول گذاری چاه هستند .در واقع به دور چینی یک یا یک و نیم آجر در ارتفاعات مختلف لوله چاه طوقه چینی گفته می شود .

طوقه چینی چاه به جهت استحکام  و مقابله با ریزش دهانه چاه آب ، فاضلاب و قنات ها استفاده می شود و در حالی که ساده به نظر می رسد کاری بسیار تخصصی است . چرا که انتخاب مکان مناسب و نوع چینش آجر بسیار اهمیت دارد .

در هنگام طوقه چینی باید مسائل مربوط ایمنی افراد به طور کامل رعایت شود تا به کسی آسیب نرسد . کارگران خدمات فنی تهران دارای بیمه و لباس کار کامل و کفش و کلاه ایمین هستند تا خطرات احتمالی نیز به حداقل برسد و عملیات طوقه چینی بدون مشکل انجام شود .

مصالح مورد نیاز طوقه چینی عبارتست از آجر ، شن ، سیمان و ماسه که پس از ساخت ملات مورد نیاز توسط بنا داخل دهانه چاه کار می شود طوقه چینی سر چاه ، تعمیر چاه ، تعمیر میله و انباره چاه ، ترمیم چاه قدیمی و افزایش کاربری آن ، لایروبی و ته زنی چاه ، کول گذاری چاه های ریزش کرده ، تعمیرات چاه ، دور چینی چاه ، تعمیر چاه هایی که از قبل کول بصورت نامناسب چیده شده و دچار شکستگی و ریزش شده .

2 پاسخ

  1. سلام جناب چاه 15 ساله رو بنظرتون باید کول گزاری کنیم؟ تابحال کول گزاری نشده و بنظرتون ممکنه ریزش کنه؟

  2. سلام جناب مرادی
    در درجه اول باید از چاه بازدید بشه، اگر نیاز باشه دهانه چاه رو براتون ترمیمی میکنیم و کول گزاری و طوقه چینی انجام میدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *