راهنمای تعویض شیر آشپزخانه

شیر آلات بهداشتی مخصوصا شیر سینک ظرفشویی بعد از مدتی به دلیل استفاده زیاد و بسته به نوع و کیفیت آلیاژ ساخت دچار مشکلاتی از جمله نشتی ، گرفتگی ،کدر شدن و از بین رفتن آبکاری می شوند و در بعضی اوقات به دلیل تغییر دکوراسیون نیاز به تعویض دارند . با ما همراه شوید تا راهنمای تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه و سرویس بهداشتی را به صورت تصویری به شما آموزش دهیم .

شیر ظرفشویی

شیر ظرفشویی

مراحل تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

خرید شیر مناسب

برای خرید شیر آلات بهداشتی لازم است به نکاتی همچون نشان استاندارد ، سایز و ارتفاع مناسب با سینک ، مقدار فشار آب خروجی ، راحتی باز و بسته شدن شیر آب گرم و سرد در کنار زیبایی محصول توجه کنید .

ابزار آلات مورد نیاز

برای تعویض شیر ظرفشویی تنها به یک آچار فرانسه و یک ظرف مانند کاسه یا سطل نیازمندیم .

خارج کردن وسایل اضافه داخل کابینت زیر سینک

به جهت دست و پا گیر بودن لجلوگیری از خیس شدن لوازم داخل کابینت لازم است قبل از هر کاری آنها را خارج نمایید .

بستن آب ورودی

در زیر کابینت اگر نگاه کنید متوجه دو عدد شیر پیسوار می شوید که بین لوله های ورودی آب سرد و گرم و شلنگ مرتبط به شیر ظرفشویی می شوید . هردو آنها را بسته و تست کنید که آب از شیر ظرفشویی خارج نشود .

جدا کردن شلنگ ها از شیر

توسط آچار فرانسه هر دو شلنگ ورودی آب را از شیر ظرفشویی جدا نمایید و سر شلنگ ها را داخل ظرفی که آماده کرده بودید بگذارید تا از خروج آب به داخل کابینت جلوگیری کنید .

باز کردن شیر قدیمی

در این مرحله بسته به نوع شیر ممکن است از یک مهره یا دو مهره برای اتصال شیر به سینک ظرفشویی استفاده شده باشد . آنها را توسط آچار فرانسه باز کرده و شیر را کنار بگذارید .

تعویض شیر ظرفشویی

تعویض شیر ظرفشویی

تمیز کردن سینک ( محل قرار گیری پایه های شیر )

بدون شک زیر پایه های شیر قدیمی جرم گرفته و یا ممکن است دچار زنگ زدگی و آلودگی هایی باشد . با مواد پاک کننده مخصوص سینک جرم و کثیفی های زیر پایه ها را تمیز کنید .

نصب شیر ظرفشویی جدید

شیر خریداری شده شما بسته به نوع آن دارای اتصالاتی می باشد . همچنین در بسته بندی آن یک بروشور یا راهنمای تعویض شیر نیز وجود دارد . آنها را از جعبه خارج نمایید .

مهره یا مهره های شیر جدید را برداشته و شلنگهای ورودی آب را از داخل آن عبور دهید  . در بیشتر شیر آلات برای جلوگیری از نشت آب به داخل کابینت از دو واشر ( اورینگ ) پلاستیکی استفاده می شود که یکی از آنها زیر و دیگری روی سینک قرار می گیرد ولی در بعضی از شیر ها ممکن است یک عدد از این واشرها و فقط در روی سینک استفاده شود . چنانچه شیر خریداری شده دارای دو واشر بود یکی از آنها را برداشته و شلنگها را از داخل آن عبور دهید .

حالا شلنگها را از داخل سوراخ سینک ظرفشویی و واشر بالایی عبور دهید و به انتهای شیر متصل کنید . سپس با آچار فرانسه اتصالات شلنگها را محکم کرده و شیر را روی سینک قرار دهید .

مهره مخصوص نگهداری شیر بر روی سینک را محکم کنید و با آچار سفت نمایید . به این نکته توجه کنید که لازم نیست خیلی فشار به آن وارد کنید و همینقدر که شیر روی سینک تکان نخورد کافی است .

حال شیر های ورودی آب را باز کنید و چک کنید که اتصالات شما نشتی نداشته باشد .

کار تمام است ، از شیر جدید لذت ببرید .

اگر در تهران هستید و برای نصب شیر ظرفشویی مشکل دارید و نگران خرابی و … هستید می توانید با کارشناسان لوله کشی ساختمان تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان این کار را برای شما انجام دهند .

ویدئو اموزش تعویض شیر ظرفشویی آشپزخانه

 

جمع آوری مطالب از لوله بازکنی تهران

مطالب مرتبط

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button